Śląska Liga Judo i turniej w Mysłowicach

lis 30, 2017Wyniki z zawodów

Koniec listopada był niezwykle emocjonujący i pełen przeróżnych wyzwań, które postawili swoim zawodnikom trenerzy z Miechowic. W zeszłą niedzielę najmłodsi zawodnicy walczyli o medale w Tarnowskich Górach, gdzie Nasi przyjaciele z UKS „Dwójka” Tarnowskie Góry zorganizowali ostatni rzut Śląskiej Ligi Judo.

W tym turnieju wystartowało niemal 60 reprezentantów Grizzly Judo, którzy wspaniale się bawili a jednocześnie zbierali doświadczenie w walkach z kolegami z innych klubów. Nasi zawodnicy spisali się świetnie zdobywając wiele medali i najważniejszego w tym wieku doświadczenia. Przyznajemy się bez bicia, że dzieciaki zdobyły tyle medali ,że nadal zbieramy wyniki i postaramy się je uzupełnić jak najszybciej.

Podczas gdy większość zawodników startowała w Tarnowskich Górach, kilkunastu reprezentantów szkoły już w barwach GKS Czarni Bytom wystartowała w mocnym międzynarodowym turnieju w Mysłowicach. Czarni drużynowo zwyciężyli przy bardzo dużym wsparciu ekipy ze Szkoły Podstawowej nr 33. Na dodatek wszyscy zawodnicy, których wystawiliśmy wrócili z medalami.

Stecki Paweł 42kg

Oprócz powyższych turniejów w zeszły weekend czekała nas nie lada gratka. Dwójka uczniów klas sportowych została powołana do Reprezentacji Województwa Śląskiego na Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw w Kategorii Młodzików. Daniela Badura i Kuba Okuniewicz to Vice Mistrzowie Polski sprzed półtora miesiąca. Daniela wygrała wszystkie swoje walki walnie przyczyniając się do zdobycia złotego medalu przez Śląską reprezentację dziewczyn, zaś Kuba wygrał 4 z 5 walk ,a chłopcy ukończyli turniej na drugim miejscu nieznacznie ulegając w finale ekipie z Mazowsza.

To wspaniałe, że Nasza szkoła jest w stanie w jeden weekend wystawić niemal 80 osób na różne turnieje. Rośniemy w siłę, w ten weekend odbyły się ostatnie zawody w tym roku – Otwarte Mistrzostwa Bytomia. Wyniki z tego turnieju już niedługo. Od poniedziałku rozpoczynamy przygotowania do kolejnego sezonu. Na Naszej nowej salce do treningu motorycznego zostaniemy prawdziwymi super bohaterami i jużod stycznia rozpoczynamy kolejny sezon startowy.