O nas

Początki Grizzly Judo Club

Historia Naszego klubu nie jest zbyt długa, ale obfituje w wiele ważnych i ciekawych wydarzeń, które zadecydowały, że Grizzly Judo Club stał się marką rozpoznawalną nie tylko w Bytomiu, ale i w całej Polsce. 

Klub powstał w 2006 roku, a został założony przez Pana Marka Pitułę, osobę, której wkład w bytomskie oraz polskie Judo był olbrzymi. Trener Pituła po latach starań stworzył klasy sportowe oraz założył Uczniowski Klub Sportowy 33 Miechowice, klub córkę GKS Czarni Bytom, którym kierował do roku 2010, kiedy to powrócił na miejsce trenera pierwszej drużyny Czarnych Bytom oraz objął rolę asystenta trenera kadry narodowej. Jego miejsce zajął trener młodego pokolenia Krzysztof Gadacz, który znalazł się w trudnej roli próbując zastąpić tak uznanego i światowej klasy trenera jakim był trener Marek. Korzystając z doświadczeń poprzednika, którego zresztą jest wychowankiem trener Krzysztof krok po kroku rozwijał klubik, który obecnie stał się wylęgarnią wspaniałych zawodników zdobywających sukcesy na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Z czasem klasy sportowe stały się prestiżowymi zespołami klasowymi, wprowadzono testy sprawnościowe i konkurs świadectw. Obecnie rok w roku liczba chętnych wynosi 3-4 osoby na jedno miejsce. Dzieci, obecnie uczące się w Naszych klasach to osoby z bardzo dobrymi wynikami w nauce, wyróżniające się nie tylko ponadnormatywną sprawnością, ale również odpowiednim zachowaniem.

11 lat pracy z młodzieżą UKS-u

Naturalną koleją rzeczy było stworzenie zaplecza dla klas sportowych. Początkowo była to jedna grupa, z której część osób rok rocznie zasilała szeregi klas sportowych. Po 11 latach pracy Uczniowski Klub Sportowy, który kiedyś stanowił zaplecze klas sportowych stanowi wspaniały klub zrzeszający ponad 100 zawodników. Gdy doliczymy do tego zawodników z klas sportowych w głównej bazie Grizzly w Miechowicach Judo trenuje ponad 170 dzieci i młodzieży, z którymi pracuje 4 trenerów Judo oraz jeden trener odpowiadający za przygotowanie motoryczne kadry szkolnej.

Idąc za ciosem rozpoczęliśmy współpracę z tarnogórskimi oraz bytomskimi przedszkolami. Współpraca układa się rewelacyjnie, a dzieci wychodzące z przedszkoli pierwsze kroki kierują do okolicznych klubów, zarówno Naszych Filii jak i zaprzyjaźnionych klubów prowadzonych przez Naszych przyjaciół.

Filie Judo w Koszęcinie i Dobieszowicach

Kolejnym krokiem rozwoju Grizzly Judo było stworzenie Filii. W ten sposób powstały filie w Koszęcinie i Dobieszowicach. Sekcję w Koszęcinie jako pierwszy prowadził utytułowany zawodnik GKS Czarni Bytom Bartek Grabowski, udało mu się zasiać pierwsze ziarenko zainteresowania nowym w tym rejonie Śląska sportem. Po roku sekcję przejął Tomasz Gadacz, który rozpoczął szybki rozwój Judo w tym rejonie. Ziarenko zasiane przez Bartka szybko przerodziło się w całkiem spore drzewko. Obecnie Koszęcin stanowi mocną filię Grizzly Judo, w samej głównej siedzibie trenuje kilkudziesięciu zawodników, do tego kolejnych kilkadziesiąt osób trenuje Judo w okolicznych szkołach oraz przedszkolach, z którymi trener Tomek nawiązał współpracę. Dowodem na wspólny sukces dzieci, rodziców i trenera z Koszęcina są pierwsze duże zawody zorganizowane w tym roku przez Grizzly Judo Club Koszęcin, w których wystartowało niemal 300 osób oraz otwarcie nowej Sali do sportów walki, w której judocy będą mogli trenować nie martwiąc się dłużej o dostępność salki czy możliwość indywidualnych treningów. Teraz jesteśmy spokojni komfort pracy. Reszta leży w zaangażowaniu i pracowitości zawodników.

Najmłodszą filią jest sekcja w Dobieszowicach. Założona w 2016 roku przez głównego trenera Krzysztofa Gadacza w 2017 roku przekazane w ręce niesamowicie zdolnego i obrotnego trenera Michała Słani. Sekcja bardzo dobrze się rozwija z kilkunastu osób w dwa lata rozrosła się do niemal pięćdziesięciu, zaś zawodnicy rozpoczęli już starty w pierwszych turniejach, z których praktycznie zawsze wracają z tarczą.

Kontakt do konkretnych placówek znajdą państwo w zakładce "gdzie trenujemy".

JUDO –  Pasja i Styl życia 

W naszym klubie oprócz sukcesów sportowych stawiamy duży nacisk na ogólny rozwój dziecka. Zarówno fizyczny jak i mentalny (kultura osobista, umiejętność radzenia sobie w stresowych sytuacjach, itp). Pracujemy indywidualnie z każdym z podopiecznych oraz mamy duże sukcesy w pracy dziećmi, które mają problem z dużą nadwagą. Dla Nas sport to dużo więcej niż medale czy turnieje. Sport to wspaniała przygoda, sposób na życie i nauka wartości. To właśnie staramy się wpajać Naszym wychowankom. Dzięki temu w Naszych szeregach jest już kilkaset podopiecznych od przedszkolaka do młodzieży.

Praca w klubie jest realizowana bardzo profesjonalnie, Do Naszych adeptów podchodzimy bardzo indywidualnie. Zawodnicy, którzy chcą startować w zawodach mają do tego najlepsze warunki, w zależności od stopnia zaawansowania Nasi podopieczni startują na turniejach na terenie Polski oraz na całej Europy skąd przywożą liczne trofea. Uczestniczą też w campach sparingowych i szkoleniowych na terenie Polski oraz innych państw, gdzie konfrontują się z kolegami z innych państw.

Pin It on Pinterest

Share This